1. LiterNet
  2. Културни новини
  3. Книгосвят
  4. Книжен пазар
  5. За култура
над 1 100 000 книги
  1. Разширено търсене
  1. Всички книги
  2. Виртуални щандове
  3. Костадинов
  4. Да и Анна
  5. Добра находка
  6. Книги за всеки
  7. Буквите
  8. Калисто
  9. Toivo
  10. Съкровищница
  11. Алена
  12. Ескалибур
  13. Още
Промысловые рыбы СССР
  1. Промысловые рыбы СССР (Допълнителна снимка 1)
  2. Промысловые рыбы СССР (Допълнителна снимка 2)

Промысловые рыбы СССР

Атлас цветных рисунков рыб

Колектив

  1. Състояние
    Добро
  2. Цена
    290,00 лв.
Поръчай
Налична във Варна - виртуален щанд "Златната ябълка"
  1. Категория
    Медицина и биология
  2. Издателство
    Пищепромиздат
  3. Град на издаване
    Москва
  4. Година
    1949
  5. Антикварна
    Да
  6. Страници
    240
  7. Забележка
    Предна корица с отлепяне на покритието към гръбчето. Изтрити ъгли на кориците. Титулния лист прегънат, закъсан, без ъгълче. Позахабени 4 листа.
  8. Език
    Руски и латински
  9. Наличност
    1 бр.
  10. Корици
    Твърди
  11. Ширина (мм)
    415
  12. Височина (мм)
    315
  13. Дебелина (мм)
    60
  14. Ключови думи
    риби, промысловые, рыбы, СССР, атлас
Ще платите само една доставка, ако поръчате още книги от същия виртуален щанд - "Златната ябълка".
IX страници, 230 листа илюстрации с размер 39 х 31 см.
"Атлас содержит 230 цветных рисунков важнейших промысловых рыб СССР. Почти все рисунки рыб для Атласа исполнены о живых или недавно пойманных экземпляров, для чего художники работали непосредственно в районах промысла. Только немногие рисунки выполнены по музейным экземплярам или но лучшим изображениям из числа имеющихся в литературе.
Рыбы изображены по возможности в натуральную величину; если величина превышала размеры листа рисунка, изображение уменьшалось. Изображения рыб даны на условном фоне, оттеняющем их окраску..."
ЦВЕТНЫЕ РИСУНКИ РЫБ

МИНОГОВЫЕ - PETROMYZONIDAE
1. Каспийская, или волжская, минога — Caspiomyzon wagneri (Kegel.)
2. Тихоокеанская, или ледовитоморская, минога — Lampetra japonica (Mart.)
3. Балтийская, или невская, минога — Lampetra fluviatilis (L.)
СЕЛЬДЕВЫЕ АКУЛЫ - LAMNIDAE
4. Сельдевая акула — Lamna oomnhica (Gmelin)
КОЛЮЧИЕ АКУЛЫ - SQUALIDAE
5. Колючая акула — Squalus acanthias L.
6. Полярная акула — Somniosus microcephalus (Bloch)
СКАТОВЫЕ - RAJ I DAE
7. Звездчатый скат — Raja radiata Donov.
8. Морская лисица — Raja clavata L.
СКАТЫ-ХВОСТОКОЛЫ - TRYGONIDAE
9. Морской кот — Trygon pastinaca (L.)
ОСЕТРОВЫЕ - ACIPENSERIDAE
10. Белуга — Huso huso (L.)
11. Шип — Acipenser nudiventris Lov.
12. Стерлядь — Acipenser ruthenus L.
13. Русский осетр — Acipenser giildenstadti Brandt
14. Сибирский осетр - Acipenser baeri Brandt
15. Амурский осетр — Acipenser schrencki Brandt
16. Атлантический осетр - Acipenser sturio L.
17. Севрюга - Acipenser stellatus Pall.
18. Лопатонос — Pseudoscaphirhynchus kaufmanni (Bogdanow)
СЕЛЬДЕВЫЕ - CLUPEI DAE
19. Сардина — Sardinops sagax melanosticta (Temm. et Schleg.)
20. Тюлька - Clupeonella delicatula delicatula (Nordm.)
21. Каспийская килька — Clupeonella delicatula caspia Svetov.
22. Большеглазый пузанок - Caspialosa saposhnikovi (Grimm)
аспийский пузанок — Caspialosa caspia caspia (Eichw.)
24. Азовский пузанок — Caspialosa caspia tanaica (Grimm)
25. Долгинская сельдь — Caspialosa brashnikovi brashnikovi (Bor.)
26. Азовская сельдь — Caspialosa brashnikovi maeotica (Grimm)
27. Сельдь-черноспинка — Caspialosa kessleri kessleri (Grimm)
28. Волжская сельдь — Caspialosa kessleri voljensis (Berg)
29. Черноморская сельдь — Caspialosa kessleri pontica (Eichw.)
30. Атлантическая (мурманская) сельдь — Qupea harengus harengus L.
31. Салака — Clupea harengus membra» L.
32. Тихоокеанская сельдь — Clupea harengus pallasi С. V.
33. Беломорская сельдь — Clupea harengus pallasi n.maris-albi Berg
34. Балтийская килька, шпрот — Sprattus sprattus balticus (Schneider)
АНЧОУСОВЫЕ - ENGRAULIDAE
35. Японский анчоус — Engraulis japonicus Temm. et Schleg.
36. Хамса — Engraulis encrasicholus (L.)
ЛОСОСЕВЫЕ - SALMOa.Da
37. Кета — Oncorhynchus keta (Walb.). Самец к брачном наряде
38. Кета — Oncorhynchus keta (Walb.). Серебрянка
39. Горбуша — Oncorhynchus gorbuscha (Walb.). Самец в брачном наряде
40. Горбуша — Oncorhynchus gorbuscha (Walb.). Серебрянка4
41. Чавыча — Oncorhynchus tschawytscha (Walb.)
42. Нерка — Oncorhynchus nerka (Walb.)
43. Кижуч — Oncorhynchus kisutch (Walb.). Самец в брачном наряде
44. Кижуч — Oncorhynchus kisutch (Walb.). Серебрянка
45. Сима — Oncorhynchus masu (Brevoort)
46. Лосось, семга — Salmo salar L.
47. Кумжа — Salmo trutta L.
48. Озерная форель — Salmo trutta m. lacustrie L.
49. Ручьевая форель — Salmo trutta m. fario L.
50. Радужная форель — Salmo irideus Gibb.
51. Севанская форель, ишхан — Salmo ischchan typ. Kessl.
52. Севанскаяфорель,летнийбахтак — Salmo ischchan infrasp.aestivalisFortunatov
53. Голец — Salvelinus alpinus (L.)
54. Палья — Salvelinus lepechini (Gmelin)
55. Мальма, тихоокеанский голец — Salvelinus malms (Walb.). Самец в брачном наряде
56. Мальма, тихоокеанский голец — Salvelinus malma (Walb.). Серебрянка
57. Кунджа — Salvelinus leucomaenis (Pall.)
58. Таймень — Hucho taimen (Pall.)
59. Ленок — Brachymystax lenok (Pall.)
60. Нельма — Stenodus leucichthys nclma (Pall.)
61. Белорыбица — Stenodus leucichthys (Giild.)
62. Ряпушка — Coregonus albula (L.)
63. Сибирская ряпушка — Coregonus sardinella Val.
64. Тугун — Coregonus tugun (Pall.)
65. Омуль — Coregonus autumnalis (Pall.)
66. Байкальский омуль — Coregonus autumnalis migratorius (Georgi)
67. Пелядь, сырок — Coregonus peled (Gmelin)
68. Амурский сиг — Coregonus ussuriensis Berg
69. Чир — Coregonus nasus (Pall.)
70. Волховской сиг — Coregonus lavaretus baeri Kessl.
71. Лудога — Coregonus lavaretus ludoga Poljakow
72. Валаамка - Coregonus lavaretus widegreni Malmgr.
73. Чудской сиг — Coregonus lavaretus maraenoides Poljakow
74. Пыжьян — Coregonus lavaretus pidschian (Gmelin)
75. Енисейский речной сиг — Coregonus lavaretus pidschian n. fluviatilis Issatchenko
76. Муксун — Coregonus muksun (Pall.)
77. Валёк — Coregonus cylindraceus (Pall.)
ХАРИУСОВЫЕ - THYMALLIDAE
78. Сибирский хариус — Thymallus arcticus (Pall.)
79. Байкальский хариус — Thymallus arcticus baicalensis Dyb.
80. Хариус — Thymallus thymallus (L.)
КОРЮШКОВЫЕ - OSMERIDAE
81. Зубастая или азиатская корюшка — Osmerus eperlanus dentex Steind.
82. Корюшка — Osmerus eperlanus (L.)
83. Снеток — Osmerus eperlanus eperlanus m. spirinchus Pall.
84. Малоротая корюшка — Hypomesus olidus (Pall.) и H. pretiosus (Gir.)
85. Мойва, уёк — Mallotus villosus (МШ1.)
САЛАНКСОВЫЕ - SALANGIDAE
86. Лапша-рыба — Salangichthys microdon Bleeker
ЩУКОВЫЕ - ESOCIDAE
87. Щука — Esox lucius L. Однотонная окраска
88. Щука — Esox lucius L. Пятнистая окраска
ЧУКУЧАНОВЫЕ - CATOSTOMIDAE
89. Чукучан - Catostomus catostomus rostratus (Til.)
КАРПОВЫЕ - CYPRI NI DAE
90. Плотва — Rutilus rutilus (L.)
91. Тарань — Rutilus rutilus heckeli (Nordm.)
92. Вобла — Rutilus rutilus caspicus (Jakowlew)
93. Кутум — Rutilus frisii kutum (Kamensky)
94. Черный амур — Mylopharyngodon piceus (Rich.)
95. Елец — Leuciscus leuciscus (L.)
96. Сибирский елец, мегдым — Leuciscus leuciscus baicalensis (Dyb.)
97. Иссыккульский чебак — Leuciscus schmidti (Herz.)
98. Голавль - Leuciscus cephalus (L.)
99. Язь — Leuciscus idus (L.)
100. Амурский язь — Leuciscus waleckii (Dyb.)
101. Восточная красноперка — Leuciscus brandti (Dyb.)
102. Озерный гольян, мунду — Phoxinus percnurus (Pall.)
103. Красноперка — Scardinius erythrophthalmus (L.)
104. Белый амур — Ctenopharyngodon idella (Val.)
105. Узкоголовый краснопер — Pseudaspius leptocephalus (Pall.)
106. Жерех — Aspius aspius (L.)
107. Линь — Tinea tinea (L.)
108. Подуст — Chondrostoma nasus (L.)
109. Пескарь — Gobio gobio (L.)
110. Севанская храмуля — Varicorhinus capoeta sevangi (Filippi)
111. Среднеазиатская храмуля — Varicorhinus capo6ta heratensis (Keys.)
112. Днепровский усач — Barbus barbus borysthenicus Dyb.
113. Усач-чанари — Barbus capito (Giild.)
114. Аральский усач — Barbus brachycephalus Kessl.
115. Конь — Hemibarbus labeo (Pall.)
116. Илийская маринка — Schizothorax pseudaksaiensis Herz.
117. Балхашская маринка — Schizothorax argentatus Kessl.
118. Голый осман — Diptychus dybowskii Kessl.
119. Черноморская шемая — Chalcalburnus chalcoides danubicus (Antipa)
120. Аральская шемая — Chalcalburnus chalcoides aralensis (Berg)
121. Уклея — Alburnus alburnus (L.)
122. Густера — Blicca bjoerkna (L.)
123. Лещ — Abramis brama (L.)
124. Белоглазка — Abramis sapa (Pall.)
125. Синец — Abramis ballerus (L.)
126. Сырть — Vimba vimba vimba (L.)
127. Каспийский рыбец — Vimba vimba persa (Pall.)
128. Черный амурский лещ — Megalobrama terminalis (Rich.)
129. Белый амурский лещ — Parabramis pekinensis (Basil.)
130. Верхогляд — Erythroculter erythropterus (Basil.)
131. Монгольский краснопер — Erythroculter mongolicus (Basil.)
132. Востробрюшка — Hemiculter leucisculus (Basil.)
133. Чехонь — Pelecus cultratus (L.)
134. Карась — Carassius carassius (L.)
135. Серебряный карась — Carassius auratus gibelio (Bloch)
136. Сазан — Cyprinus carpio L.
137. Карп (чешуйчатый, голый, зеркальный) — Cyprinus carpio L.
138. Желтощек — Elopichthys bambusa (Rich.)
139. Толстолобик — Hypophthalmichthys molitrix (Val.)
ВЬЮНОВЫЕ - COBITIDAE
140. Губач — Nemachilus strauchi (Kessl.)
141. Выон — Misgurnus fossilis (L.)
СОМОВЫЕ - SILURIDAE
142. Com — Silurus glanis L.
143. Амурский сом — Paraeilurus asotus (L.)
КОСАТКОВЫЕ - BAGRIDAE
144. Косатка-скрипун — Pseudobagrus fulvidraco (Rich.)
145. Уссурийская косатка — Liocassis ussuriensis (Dyb.)
УГРЕВЫЕ - AN GUILLIDAE
146. Угорь - Anguilla anguilla (L.)
СЛРГЛИОВЫЕ - BEL0N1UAE
147. Сарган - Belone belone euxini (Giinth.)
148. Тихоокеанский сарган - Tylosurus anastomella (С. V.)
МАКРЕЛЕЩУКОВЫЕ - SCOMBEUESOCIDAE
149. Сайра - Cololabis sairo (Brevoort)
ПОЛУРЫЛОВЫЕ - HEMIRHAMPHIDAE
150. Полурыл - Hyporhamphus sajori (Temm. et Schleg.)
ТРЕСКОВЫЕ - GADIDAE
151. Налим — Lota lota (L.)
152. Треска — Gadus morhua morhua L.
153. Беломорская треска - Gadus morbua maris-albi Derjugin
154. Тихоокеанская треска — Gadus morhua macrocephalus Til.
155. Пикша — Melanogrammus aeglefinus (L.)
156. Мерланка, черноморская пикша - Odontogadus merlangus euxinus (Nordm.)
157. Сайда — Pollachius virens (L.)
158. Сайка — Boreogadus saida (Lep.)
159. Минтай -Theragra chalcogramma (Pall.)
160. Навага — Eleginus navaga (Pall.)
161. Тихоокеанская навага — Eleginus gracilis (Til.)
КОЛЮШКОВЫЕ - GASTEROSTEI DAE
162. Трехиглая колюшка — Gasterosteus aculeatus L. и деиятииглан колюшка — Pungitius pungitius (L.)
КЕФАЛЕВЫЕ - MUG1LIDAE
163. Лобан — Mugil cephalus L.
164. Пелингас — Mugil so-iuy Basil.
165. Сингиль — Mugil auratus Risso
166. Остронос — Mugil saliens Risso
ATEРИНОВЫЕ - ATHERINIDAE
167. Атерина (каспийская) — Atherina moehon pontica caspia Eicliw.
ЗМЕЕГОЛОВЫЕ - OPHIOCEPHALIDAE
168. Змееголов — Ophiocephalus argus warpacbowskii Berg
СЕРРАНОВЫЕ - SERRANIDAE
169. Китайский ерш — Siiiiperca chua-tsi (Basil.)
ЦЕНТРАРХОВЫЕ — CENTRARCHIDAE
170. Большеротый черный окунь — Micropterus salmoides (Lacep.)
ОКУНЕВЫЕ - PERCIDAE
171. Судак — Lucioperca lucioperca (L.)
172. Берш — Lucioperca volgeusi.s (Gmelin)
173. Морской судак — Lucioperca marina Cuvier
174. Окунь — Perea fluviatilis L.
175. Балхашский окунь — Perea schrenki Ivessl.
176. Перкарина — Percarina demidoffi maeotica Kuznclzov
177. Ерш — Acerina cernua (L.)
178. Носарь — Acerina acerina (Giild.)
Л УФАРЕВЫЕ - PO MAT О M1DA E
179. Луфарь — Pomatomus saltatrix (L.)
СТАВРИДОВЫЕ - CARANGIDAE
180. Ставрида — Trochurus trachurus (L.)
ГОРБЫЛЕВЫЕ - SCIAENIDAE
181. Темный горбыль — Corvina umbra (L.)
182. Светлый горбыль — Sciaena cirrosa L.
СПАРОВЫЕ - SPARIDAE
183. Морской карась, ласкирь — Sargus annularis (L.)
СМАРИДОВЫЕ - MAENIDAE
184. Смарнда — Smaris smaris (L.)
СУЛТАНКОВЫЕ - MULLIDAE
185. Султанка, барбуля — Mullus barbatus L.
ГУБАНОВ ЫЕ - LAB RI DAE
186. Зеленушка — Crenilabrus tinea (L.)
ЗУБАТК0ВЫЕ - ANARHICHAD1DAEV
187. Полосатая зубатка — Anarhichas lupus L.
188. Пятнистая зубатка — Anarhichas minor Olafs.
189. Синяя зубатка — Anarhichas latifrons Steenstr.
БЕЛЬДЮГОВЫЕ - ZOARCIDAE 190* Бельдюга — Zoarces viviparus (L.)
ПЕСЧАН КОВЫЕ - AMMODYTIDAE
191. Песчанка — Ammodytes hexapterus marinus Raitt
ВОЛОСОХВОСТОВЫЕ - TRICHIURIDAE
192. Сабля-рыба — Trichiurus japonicus Temm. et Schleg.
СКУМБРИЕВЫЕ - SCOMBR 1 DAE
193. Скумбрия, макрель — Scomber scombrus L.
194. Японская скумбрия — Pneumatophorus japonicus (Hoult.)
ПЕЛАМИДОВЫЕ - CYB11 DA E
195. Пеламида — Sarda sarda (Bloch)
ГОЛОВЕШКОВЫЕ - EEEOT R I DAE
196. Головешка — Perccottus glclmi Dyl).
БЫЧКОВЫЕ - GOBIIDAE
197. Бычок-кругляк — Ncogobius melanostomus (Pall.)
198. Бычок-песочник — Neogobius fluviatilis (Pall.)
199. Бычок-мартовик — Mesogobius batrachocephalus (Pall.)
200. Бычок-травяник — Gobius ophiocephalus Pall.
СКОРПЕНОВЫЕ - SCOBPAENI DAE
201. Морской окунь — Sebastes marinus (E.)
202. Тихоокеанский морской ерш — Sebastodes schlegeli (Ililg.)
203. Черноморский морской ерш — Scorpaena porcus L.
204. Черноморский морской ерш — Scorpaena porcus L. Вариации окраски
ТЕРПУГОВЫЕ
205. Терпуг (восьмилинейный) — Hexagrammos octogrammus (Pall.)
206. Одноперый терпуг — Pleurogrammus monopterygius (Pall.)
БЫЧКИ-РОГАТКИ, или ПОДКАМЕИЩИКОВЫЕ - С ОТТ I DAE
207. Керчак — Myoxocephalus scorpius (L.)
208. Рогатка (ледовитоморская) — Myoxocephalus quadricornis labradoricus (Gir.)
209. Песчаная широколобка — Cottus kessleri Dyb.
БАЙКАЛЬСКИЕ ШИРОКОЛОБКИ - COTTOCOMEPHOR IDAE
210. Красная широколобка — Procottus jeittelesi (Dyb.)
211. Желтокрылка — Cottocomephorus grewingki (Dyb.)
ПИНАГОРОВЫЕ - CY CEO PTE R I DAE
212. Пинагор — Gycloplerus lumpus E.
ТУНЦОВЫЕ - TI1UNNIDAE
213. Тупец — Thunnus tbyimus (L.)
КАЛКАНОВЫЕ - BOTIIIDAE
214. Калкан — Rhombus rnaeoticus (Pall.)
КАМБАЛОВЫЕ - PLEIJRONECTI DAE
215. Черный палтус — Reinhardlius hippoglossoides (Walb.)
216. Остроголовая камбала — Cleisthenes herzensteini (Schmidt)
217. Стрелозубый палтус — Athcrestes evermanni Jord. ct Starks
218. Палтус — Hippoglossus hippoglossus (L.)
219. Камбала-ерш — Hippoglossoides platessoides limandoides (Bloch)
220. Белобрюхая камбала — Lepidopsetta bilineata (Ayres)
221. Ершоватка, лиманда — Limanda limanda (L.)
222. Желтоперая камбала — Limanda aspera (Pall.)
223. Длиннорылая камбала — Limanda punctatissima (Sleind.)
224. Японская камбала — Pseudopleuronectes yokohamae (Gunth.)
225. Желтобрюхая камбала — Platessa quadrituberculata (Pall.)
226. Морская камбала — Platessa platessa (L.)
227. Полярная камбала — Liopsetta glacialis (Pall.)
228. Речная камбала — Plcuronectes flesus L.
229. Звездчатая камбала — Pleuronectes stellatus Pall.
230. Корейская камбала — Glyptoceplialus stelleri (Schmidt)

Начини на доставка

  1. До офис на куриер
    Да
  2. До адрес на получателя
    Да
  3. Лична среща
    Да във Варна
  1. Предлага
    126 книги и 2 други
  2. Продава в Книжен пазар от
    2014 г.
  3. Фактури
    не издава
Отстъпки във виртуален щанд "Златната ябълка":
  1. При поне 2 книги за над 20 лв. - 5%
  2. При поне 2 книги за над 100 лв. - 10%
* Под "книга" се разбира
запис със своя собствена уеб страница.
В него могат да бъдат включени две и повече части, томове, книги, цели поредици и комплекти. Обявената
цена на записа
се отнася за всички включени в него части, томове, книги...
За да зададете въпрос за книгата или за да коментирате, моля, влезте през "Вход" или се регистрирайте.
Поръчай

Книги от същата категория

  1. Хирургия
    Ат. Атанасов, Ан. Бовянски, Г. Милков, Ив. Зънзов, Л. Пачеджиев
    1982
    Отлично
    30,00 лв.
    От същия книжар

Партньори

    1. Имоти
    1. Работа
Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри качеството на услугите си. Ако не сте съгласни с това, моля, изключете бисквитките от браузъра си (с което ще ограничите функционалностите на "Книжен пазар") или затворете сайта. Политика на поверителност