Книжарница за антикварни и стари книги
над 900 000 книги
Всички книги

Начало Кошница Вход Бърза регистрация Забравена парола Въпроси/Сигнали



Промысловые рыбы СССР Разгледай
Промысловые рыбы СССРПромысловые рыбы СССР

Промысловые рыбы СССР

Атлас цветных рисунков рыб

Колектив

Състояние: добро
Цена: 290.00 лв.

Поръчай
Брой*:
Налична във Варна - виртуален щанд "Златната ябълка"
 
Категория:
Издателство:
Година:
Cтраници:
Забележка:
Налични бройки:
Език:
Град на издаване:
Корици:
Размери:  415/315/60 мм
Ключови думи:  риби, промысловые, рыбы, СССР, атлас
Ще платите само една доставка, ако поръчате още книги от същия виртуален щанд - "Златната ябълка".

IX страници, 230 листа илюстрации с размер 39 х 31 см.
"Атлас содержит 230 цветных рисунков важнейших промысловых рыб СССР. Почти все рисунки рыб для Атласа исполнены о живых или недавно пойманных экземпляров, для чего художники работали непосредственно в районах промысла. Только немногие рисунки выполнены по музейным экземплярам или но лучшим изображениям из числа имеющихся в литературе.
Рыбы изображены по возможности в натуральную величину; если величина превышала размеры листа рисунка, изображение уменьшалось. Изображения рыб даны на условном фоне, оттеняющем их окраску..."
ЦВЕТНЫЕ РИСУНКИ РЫБ

МИНОГОВЫЕ - PETROMYZONIDAE
1. Каспийская, или волжская, минога — Caspiomyzon wagneri (Kegel.)
2. Тихоокеанская, или ледовитоморская, минога — Lampetra japonica (Mart.)
3. Балтийская, или невская, минога — Lampetra fluviatilis (L.)
СЕЛЬДЕВЫЕ АКУЛЫ - LAMNIDAE
4. Сельдевая акула — Lamna oomnhica (Gmelin)
КОЛЮЧИЕ АКУЛЫ - SQUALIDAE
5. Колючая акула — Squalus acanthias L.
6. Полярная акула — Somniosus microcephalus (Bloch)
СКАТОВЫЕ - RAJ I DAE
7. Звездчатый скат — Raja radiata Donov.
8. Морская лисица — Raja clavata L.
СКАТЫ-ХВОСТОКОЛЫ - TRYGONIDAE
9. Морской кот — Trygon pastinaca (L.)
ОСЕТРОВЫЕ - ACIPENSERIDAE
10. Белуга — Huso huso (L.)
11. Шип — Acipenser nudiventris Lov.
12. Стерлядь — Acipenser ruthenus L.
13. Русский осетр — Acipenser giildenstadti Brandt
14. Сибирский осетр - Acipenser baeri Brandt
15. Амурский осетр — Acipenser schrencki Brandt
16. Атлантический осетр - Acipenser sturio L.
17. Севрюга - Acipenser stellatus Pall.
18. Лопатонос — Pseudoscaphirhynchus kaufmanni (Bogdanow)
СЕЛЬДЕВЫЕ - CLUPEI DAE
19. Сардина — Sardinops sagax melanosticta (Temm. et Schleg.)
20. Тюлька - Clupeonella delicatula delicatula (Nordm.)
21. Каспийская килька — Clupeonella delicatula caspia Svetov.
22. Большеглазый пузанок - Caspialosa saposhnikovi (Grimm)
аспийский пузанок — Caspialosa caspia caspia (Eichw.)
24. Азовский пузанок — Caspialosa caspia tanaica (Grimm)
25. Долгинская сельдь — Caspialosa brashnikovi brashnikovi (Bor.)
26. Азовская сельдь — Caspialosa brashnikovi maeotica (Grimm)
27. Сельдь-черноспинка — Caspialosa kessleri kessleri (Grimm)
28. Волжская сельдь — Caspialosa kessleri voljensis (Berg)
29. Черноморская сельдь — Caspialosa kessleri pontica (Eichw.)
30. Атлантическая (мурманская) сельдь — Qupea harengus harengus L.
31. Салака — Clupea harengus membra» L.
32. Тихоокеанская сельдь — Clupea harengus pallasi С. V.
33. Беломорская сельдь — Clupea harengus pallasi n.maris-albi Berg
34. Балтийская килька, шпрот — Sprattus sprattus balticus (Schneider)
АНЧОУСОВЫЕ - ENGRAULIDAE
35. Японский анчоус — Engraulis japonicus Temm. et Schleg.
36. Хамса — Engraulis encrasicholus (L.)
ЛОСОСЕВЫЕ - SALMOa.Da
37. Кета — Oncorhynchus keta (Walb.). Самец к брачном наряде
38. Кета — Oncorhynchus keta (Walb.). Серебрянка
39. Горбуша — Oncorhynchus gorbuscha (Walb.). Самец в брачном наряде
40. Горбуша — Oncorhynchus gorbuscha (Walb.). Серебрянка4
41. Чавыча — Oncorhynchus tschawytscha (Walb.)
42. Нерка — Oncorhynchus nerka (Walb.)
43. Кижуч — Oncorhynchus kisutch (Walb.). Самец в брачном наряде
44. Кижуч — Oncorhynchus kisutch (Walb.). Серебрянка
45. Сима — Oncorhynchus masu (Brevoort)
46. Лосось, семга — Salmo salar L.
47. Кумжа — Salmo trutta L.
48. Озерная форель — Salmo trutta m. lacustrie L.
49. Ручьевая форель — Salmo trutta m. fario L.
50. Радужная форель — Salmo irideus Gibb.
51. Севанская форель, ишхан — Salmo ischchan typ. Kessl.
52. Севанскаяфорель,летнийбахтак — Salmo ischchan infrasp.aestivalisFortunatov
53. Голец — Salvelinus alpinus (L.)
54. Палья — Salvelinus lepechini (Gmelin)
55. Мальма, тихоокеанский голец — Salvelinus malms (Walb.). Самец в брачном наряде
56. Мальма, тихоокеанский голец — Salvelinus malma (Walb.). Серебрянка
57. Кунджа — Salvelinus leucomaenis (Pall.)
58. Таймень — Hucho taimen (Pall.)
59. Ленок — Brachymystax lenok (Pall.)
60. Нельма — Stenodus leucichthys nclma (Pall.)
61. Белорыбица — Stenodus leucichthys (Giild.)
62. Ряпушка — Coregonus albula (L.)
63. Сибирская ряпушка — Coregonus sardinella Val.
64. Тугун — Coregonus tugun (Pall.)
65. Омуль — Coregonus autumnalis (Pall.)
66. Байкальский омуль — Coregonus autumnalis migratorius (Georgi)
67. Пелядь, сырок — Coregonus peled (Gmelin)
68. Амурский сиг — Coregonus ussuriensis Berg
69. Чир — Coregonus nasus (Pall.)
70. Волховской сиг — Coregonus lavaretus baeri Kessl.
71. Лудога — Coregonus lavaretus ludoga Poljakow
72. Валаамка - Coregonus lavaretus widegreni Malmgr.
73. Чудской сиг — Coregonus lavaretus maraenoides Poljakow
74. Пыжьян — Coregonus lavaretus pidschian (Gmelin)
75. Енисейский речной сиг — Coregonus lavaretus pidschian n. fluviatilis Issatchenko
76. Муксун — Coregonus muksun (Pall.)
77. Валёк — Coregonus cylindraceus (Pall.)
ХАРИУСОВЫЕ - THYMALLIDAE
78. Сибирский хариус — Thymallus arcticus (Pall.)
79. Байкальский хариус — Thymallus arcticus baicalensis Dyb.
80. Хариус — Thymallus thymallus (L.)
КОРЮШКОВЫЕ - OSMERIDAE
81. Зубастая или азиатская корюшка — Osmerus eperlanus dentex Steind.
82. Корюшка — Osmerus eperlanus (L.)
83. Снеток — Osmerus eperlanus eperlanus m. spirinchus Pall.
84. Малоротая корюшка — Hypomesus olidus (Pall.) и H. pretiosus (Gir.)
85. Мойва, уёк — Mallotus villosus (МШ1.)
САЛАНКСОВЫЕ - SALANGIDAE
86. Лапша-рыба — Salangichthys microdon Bleeker
ЩУКОВЫЕ - ESOCIDAE
87. Щука — Esox lucius L. Однотонная окраска
88. Щука — Esox lucius L. Пятнистая окраска
ЧУКУЧАНОВЫЕ - CATOSTOMIDAE
89. Чукучан - Catostomus catostomus rostratus (Til.)
КАРПОВЫЕ - CYPRI NI DAE
90. Плотва — Rutilus rutilus (L.)
91. Тарань — Rutilus rutilus heckeli (Nordm.)
92. Вобла — Rutilus rutilus caspicus (Jakowlew)
93. Кутум — Rutilus frisii kutum (Kamensky)
94. Черный амур — Mylopharyngodon piceus (Rich.)
95. Елец — Leuciscus leuciscus (L.)
96. Сибирский елец, мегдым — Leuciscus leuciscus baicalensis (Dyb.)
97. Иссыккульский чебак — Leuciscus schmidti (Herz.)
98. Голавль - Leuciscus cephalus (L.)
99. Язь — Leuciscus idus (L.)
100. Амурский язь — Leuciscus waleckii (Dyb.)
101. Восточная красноперка — Leuciscus brandti (Dyb.)
102. Озерный гольян, мунду — Phoxinus percnurus (Pall.)
103. Красноперка — Scardinius erythrophthalmus (L.)
104. Белый амур — Ctenopharyngodon idella (Val.)
105. Узкоголовый краснопер — Pseudaspius leptocephalus (Pall.)
106. Жерех — Aspius aspius (L.)
107. Линь — Tinea tinea (L.)
108. Подуст — Chondrostoma nasus (L.)
109. Пескарь — Gobio gobio (L.)
110. Севанская храмуля — Varicorhinus capoeta sevangi (Filippi)
111. Среднеазиатская храмуля — Varicorhinus capo6ta heratensis (Keys.)
112. Днепровский усач — Barbus barbus borysthenicus Dyb.
113. Усач-чанари — Barbus capito (Giild.)
114. Аральский усач — Barbus brachycephalus Kessl.
115. Конь — Hemibarbus labeo (Pall.)
116. Илийская маринка — Schizothorax pseudaksaiensis Herz.
117. Балхашская маринка — Schizothorax argentatus Kessl.
118. Голый осман — Diptychus dybowskii Kessl.
119. Черноморская шемая — Chalcalburnus chalcoides danubicus (Antipa)
120. Аральская шемая — Chalcalburnus chalcoides aralensis (Berg)
121. Уклея — Alburnus alburnus (L.)
122. Густера — Blicca bjoerkna (L.)
123. Лещ — Abramis brama (L.)
124. Белоглазка — Abramis sapa (Pall.)
125. Синец — Abramis ballerus (L.)
126. Сырть — Vimba vimba vimba (L.)
127. Каспийский рыбец — Vimba vimba persa (Pall.)
128. Черный амурский лещ — Megalobrama terminalis (Rich.)
129. Белый амурский лещ — Parabramis pekinensis (Basil.)
130. Верхогляд — Erythroculter erythropterus (Basil.)
131. Монгольский краснопер — Erythroculter mongolicus (Basil.)
132. Востробрюшка — Hemiculter leucisculus (Basil.)
133. Чехонь — Pelecus cultratus (L.)
134. Карась — Carassius carassius (L.)
135. Серебряный карась — Carassius auratus gibelio (Bloch)
136. Сазан — Cyprinus carpio L.
137. Карп (чешуйчатый, голый, зеркальный) — Cyprinus carpio L.
138. Желтощек — Elopichthys bambusa (Rich.)
139. Толстолобик — Hypophthalmichthys molitrix (Val.)
ВЬЮНОВЫЕ - COBITIDAE
140. Губач — Nemachilus strauchi (Kessl.)
141. Выон — Misgurnus fossilis (L.)
СОМОВЫЕ - SILURIDAE
142. Com — Silurus glanis L.
143. Амурский сом — Paraeilurus asotus (L.)
КОСАТКОВЫЕ - BAGRIDAE
144. Косатка-скрипун — Pseudobagrus fulvidraco (Rich.)
145. Уссурийская косатка — Liocassis ussuriensis (Dyb.)
УГРЕВЫЕ - AN GUILLIDAE
146. Угорь - Anguilla anguilla (L.)
СЛРГЛИОВЫЕ - BEL0N1UAE
147. Сарган - Belone belone euxini (Giinth.)
148. Тихоокеанский сарган - Tylosurus anastomella (С. V.)
МАКРЕЛЕЩУКОВЫЕ - SCOMBEUESOCIDAE
149. Сайра - Cololabis sairo (Brevoort)
ПОЛУРЫЛОВЫЕ - HEMIRHAMPHIDAE
150. Полурыл - Hyporhamphus sajori (Temm. et Schleg.)
ТРЕСКОВЫЕ - GADIDAE
151. Налим — Lota lota (L.)
152. Треска — Gadus morhua morhua L.
153. Беломорская треска - Gadus morbua maris-albi Derjugin
154. Тихоокеанская треска — Gadus morhua macrocephalus Til.
155. Пикша — Melanogrammus aeglefinus (L.)
156. Мерланка, черноморская пикша - Odontogadus merlangus euxinus (Nordm.)
157. Сайда — Pollachius virens (L.)
158. Сайка — Boreogadus saida (Lep.)
159. Минтай -Theragra chalcogramma (Pall.)
160. Навага — Eleginus navaga (Pall.)
161. Тихоокеанская навага — Eleginus gracilis (Til.)
КОЛЮШКОВЫЕ - GASTEROSTEI DAE
162. Трехиглая колюшка — Gasterosteus aculeatus L. и деиятииглан колюшка — Pungitius pungitius (L.)
КЕФАЛЕВЫЕ - MUG1LIDAE
163. Лобан — Mugil cephalus L.
164. Пелингас — Mugil so-iuy Basil.
165. Сингиль — Mugil auratus Risso
166. Остронос — Mugil saliens Risso
ATEРИНОВЫЕ - ATHERINIDAE
167. Атерина (каспийская) — Atherina moehon pontica caspia Eicliw.
ЗМЕЕГОЛОВЫЕ - OPHIOCEPHALIDAE
168. Змееголов — Ophiocephalus argus warpacbowskii Berg
СЕРРАНОВЫЕ - SERRANIDAE
169. Китайский ерш — Siiiiperca chua-tsi (Basil.)
ЦЕНТРАРХОВЫЕ — CENTRARCHIDAE
170. Большеротый черный окунь — Micropterus salmoides (Lacep.)
ОКУНЕВЫЕ - PERCIDAE
171. Судак — Lucioperca lucioperca (L.)
172. Берш — Lucioperca volgeusi.s (Gmelin)
173. Морской судак — Lucioperca marina Cuvier
174. Окунь — Perea fluviatilis L.
175. Балхашский окунь — Perea schrenki Ivessl.
176. Перкарина — Percarina demidoffi maeotica Kuznclzov
177. Ерш — Acerina cernua (L.)
178. Носарь — Acerina acerina (Giild.)
Л УФАРЕВЫЕ - PO MAT О M1DA E
179. Луфарь — Pomatomus saltatrix (L.)
СТАВРИДОВЫЕ - CARANGIDAE
180. Ставрида — Trochurus trachurus (L.)
ГОРБЫЛЕВЫЕ - SCIAENIDAE
181. Темный горбыль — Corvina umbra (L.)
182. Светлый горбыль — Sciaena cirrosa L.
СПАРОВЫЕ - SPARIDAE
183. Морской карась, ласкирь — Sargus annularis (L.)
СМАРИДОВЫЕ - MAENIDAE
184. Смарнда — Smaris smaris (L.)
СУЛТАНКОВЫЕ - MULLIDAE
185. Султанка, барбуля — Mullus barbatus L.
ГУБАНОВ ЫЕ - LAB RI DAE
186. Зеленушка — Crenilabrus tinea (L.)
ЗУБАТК0ВЫЕ - ANARHICHAD1DAEV
187. Полосатая зубатка — Anarhichas lupus L.
188. Пятнистая зубатка — Anarhichas minor Olafs.
189. Синяя зубатка — Anarhichas latifrons Steenstr.
БЕЛЬДЮГОВЫЕ - ZOARCIDAE 190* Бельдюга — Zoarces viviparus (L.)
ПЕСЧАН КОВЫЕ - AMMODYTIDAE
191. Песчанка — Ammodytes hexapterus marinus Raitt
ВОЛОСОХВОСТОВЫЕ - TRICHIURIDAE
192. Сабля-рыба — Trichiurus japonicus Temm. et Schleg.
СКУМБРИЕВЫЕ - SCOMBR 1 DAE
193. Скумбрия, макрель — Scomber scombrus L.
194. Японская скумбрия — Pneumatophorus japonicus (Hoult.)
ПЕЛАМИДОВЫЕ - CYB11 DA E
195. Пеламида — Sarda sarda (Bloch)
ГОЛОВЕШКОВЫЕ - EEEOT R I DAE
196. Головешка — Perccottus glclmi Dyl).
БЫЧКОВЫЕ - GOBIIDAE
197. Бычок-кругляк — Ncogobius melanostomus (Pall.)
198. Бычок-песочник — Neogobius fluviatilis (Pall.)
199. Бычок-мартовик — Mesogobius batrachocephalus (Pall.)
200. Бычок-травяник — Gobius ophiocephalus Pall.
СКОРПЕНОВЫЕ - SCOBPAENI DAE
201. Морской окунь — Sebastes marinus (E.)
202. Тихоокеанский морской ерш — Sebastodes schlegeli (Ililg.)
203. Черноморский морской ерш — Scorpaena porcus L.
204. Черноморский морской ерш — Scorpaena porcus L. Вариации окраски
ТЕРПУГОВЫЕ
205. Терпуг (восьмилинейный) — Hexagrammos octogrammus (Pall.)
206. Одноперый терпуг — Pleurogrammus monopterygius (Pall.)
БЫЧКИ-РОГАТКИ, или ПОДКАМЕИЩИКОВЫЕ - С ОТТ I DAE
207. Керчак — Myoxocephalus scorpius (L.)
208. Рогатка (ледовитоморская) — Myoxocephalus quadricornis labradoricus (Gir.)
209. Песчаная широколобка — Cottus kessleri Dyb.
БАЙКАЛЬСКИЕ ШИРОКОЛОБКИ - COTTOCOMEPHOR IDAE
210. Красная широколобка — Procottus jeittelesi (Dyb.)
211. Желтокрылка — Cottocomephorus grewingki (Dyb.)
ПИНАГОРОВЫЕ - CY CEO PTE R I DAE
212. Пинагор — Gycloplerus lumpus E.
ТУНЦОВЫЕ - TI1UNNIDAE
213. Тупец — Thunnus tbyimus (L.)
КАЛКАНОВЫЕ - BOTIIIDAE
214. Калкан — Rhombus rnaeoticus (Pall.)
КАМБАЛОВЫЕ - PLEIJRONECTI DAE
215. Черный палтус — Reinhardlius hippoglossoides (Walb.)
216. Остроголовая камбала — Cleisthenes herzensteini (Schmidt)
217. Стрелозубый палтус — Athcrestes evermanni Jord. ct Starks
218. Палтус — Hippoglossus hippoglossus (L.)
219. Камбала-ерш — Hippoglossoides platessoides limandoides (Bloch)
220. Белобрюхая камбала — Lepidopsetta bilineata (Ayres)
221. Ершоватка, лиманда — Limanda limanda (L.)
222. Желтоперая камбала — Limanda aspera (Pall.)
223. Длиннорылая камбала — Limanda punctatissima (Sleind.)
224. Японская камбала — Pseudopleuronectes yokohamae (Gunth.)
225. Желтобрюхая камбала — Platessa quadrituberculata (Pall.)
226. Морская камбала — Platessa platessa (L.)
227. Полярная камбала — Liopsetta glacialis (Pall.)
228. Речная камбала — Plcuronectes flesus L.
229. Звездчатая камбала — Pleuronectes stellatus Pall.
230. Корейская камбала — Glyptoceplialus stelleri (Schmidt)
Начини на доставка:
До офис на куриер: да
До адрес: да
Лична среща: да във Варна
Предлага: 150 книги
Продава в Книжен пазар от: 2014 г.
Не издава фактури.
Отстъпки във виртуален щанд "Златната ябълка":
При поне 2 книги* за над 20 лв. - 5%
При поне 2 книги* за над 100 лв. - 10%
* Под "книга" се разбира запис, в който могат да бъдат включени две и повече части, томове, книги, цели поредици и комплекти. Обявената цена на записа се отнася за всички включени в него части, томове, книги...


Съобщения до книжаря

За да зададете въпрос за книгата или за да коментирате, моля влезте през "Вход" или се регистрирайте.
Добави в бележника (само за регистрирани потребители)
Книгата е посетена: 44



Брой*:







Книги от същата рубрика

Учебник по детски болести
Учебник по детски болести
М. С. Маслов

Година: 1950. Състояние: отлично.

От същия книжар.   Цена: 30.00 лв.
Клинична електрокардиография
Клинична електрокардиография
Николай Мавродинов

Година: 1958. Състояние: отлично.

От същия книжар.   Цена: 25.00 лв.
Хирургия
Хирургия
Ат. Атанасов, Ан. Бовянски, Г. Милков, Ив. Зънзов, Л. Пачеджиев

Година: 1982. Състояние: отлично.

От същия книжар.   Цена: 30.00 лв.
купувам книги
Oще книги от Медицина и биология >>>
За проекта Права и задължения Услуги Помощ Поддържай връзка
За Книжен пазар Подобрения Карта на сайта (стари и нови книги) Карта на сайта (антикварни книги) Общи условия Условия за купувачи Условия за книжари Политика на поверителност За реклама Доставка, срок и плащане Shipping abroad / Доставки за чужбина Въпроси и отговори (FAQ) Въпроси/Сигнали Книжен пазар във Facebook Книжен пазар във FeedBurner Следи с RSS
Щанд "Книги за всеки" - отстъпки до 20%!
Партньори
Имоти Работа
Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри качеството на услугите си. Ако не сте съгласни с това, моля изключете бисквитките от браузъра си (с което ще ограничите функционалностите на "Книжен пазар") или затворете сайта. Научи повече.

Стари книги